Podmienky vstupu do Bavorska od 18.01.2021

Frissítve: ápr 27Špeciálne pravidlá pre pendlerov (osoby, ktoré sa v Bavorsku zdržiavajú z pracovných dôvodov a zároveň majú trvalé bydlisko v inom štáte, na ktoré sa vracajú aspoň 1x týždenne):

 1. Všetky osoby sú pred príchodom na územie Nemecka povinné nahlásiť svoj príchod. Prihlasovanie je online tu: https://www.einreiseanmeldung.de/#/

 2. Pre prípad kontroly na hraniciach treba toto prihlásenie nosiť v papierovej alebo digitálnej podobe so sebou

 3. povinná karanténa sa na pendlerov nevzťahuje

 4. Odo dňa 18.01.2021 znova platí povinnosť týždenného testovania. K dispozícii pre pendlerov sú vybrané testovacie stanice uvedené na mape nižšie.

Ak sa napriek všetkému rozhodnete pravidelne jazdiť domov, Ste povinný nechať sa 1x týždenne otestovať (PCR-Test) na korona testovacích staniciach. Tieto nájdete na našej stránke na interaktívnej mape aj s otváracími hodinami a kontaktom. Testovanie je v Bavorsku pre pendlerov bezplatné. Pozor – na testovacích staniciach si musíte väčšinou dohodnúť termín!

Skontrolujte si vybranú stanicu kvôli otváracím hodinám a nutnosti termínu. Ak Ste pendler, ale rozhodli Ste sa v tejto dobe cestovať domov len raz za niekoľko týždňov, odporúčame dať sa otestovať tesne pred odchodom z Bavorska a dať sa potom znova otestovať po príchode. V prípade kontroly uveďte, že Ste pendler a predložte oba testy.
Ak nie Ste pendler a chcete prísť do Bavorska, platí pre Vás nasledujúce:

 1. Povinnosť prihlásenia pred vstupom na územie Nemeckej republiky. Prihlasovanie je online tu: https://www.einreiseanmeldung.de/#/

 2. Pre prípad kontroly na hraniciach treba toto prihlásenie nosiť v papierovej alebo digitálnej podobe so sebou

 3. Povinnosť prvého testu buď pred vstupom do Bavorska alebo do 48h po vstupe

 4. po príchode je povinná domáca karanténa v dĺžke 10 dní na vlastnú zodpovednosť. To platí bez ohľadu na to, či dotyčná/-ý má so sebou negatívny test alebo nie.

 5. Na 5. deň karantény je možné absolvovať PCR-Test. Keď bude výsledok bude negatívny, osoba môže ukončiť karanténu (kvôli testu môže osoba karanténu opustiť).

​ Výnimky z povinnej karantény (uvádzame len relevantné body, niektoré sme vynechali):

 • Ak Váš pobyt v zahraničí alebo v Bavorsku bude trvať maximálne 72 hodín jedine z dôvodu nutnej návštevy lekára alebo rodinného príslušníka 1. alebo 2. stupňa.

 • Ak Váš pobyt v zahraničí alebo v Bavorsku bude trvať maximálne 5 dní, z dôvodu návštevy školského zariadenia alebo z pracovných dôvodov​. Pri sebe je potrebné mať potvrdenie od zamestnávateľa alebo školy​

V prípade porušenia nariadení Vám v Nemecku hrozí pokuta až do výšky 2.000 €. Upozorňujeme našich zamestnancov, že počas povinnej karantény musíte buď využiť dovolenku (platenú alebo neplatenú) alebo čerpať hodiny z nadčasového konta.

1 megtekintés